Dzień Mamy i Taty

Utworzono dnia 09.06.2023

W dniu 06.06.2023 r. w naszej szkole odbył się program artystyczny przygotowany z okazji Dnia Mamy i Taty, który był podzielony na cztery części. Poszczególne punkty programu zapowiadała konferansjerka.

Przedszkolaki wystąpiły jako pierwsze inscenizując legendę pt." O królu Kazimierzu" autorstwa Ewy Standtmüller. W spektaklu występował król Kazimierz Wielki, który jako władca Polski bardzo dobrze rozumiał potrzeby ludu oraz wiedział, że kraj będzie dopiero wtedy bogaty i potężny jeśli ludzie będą w nim zamożni i szczęśliwi, dlatego zwiedzał chaty w ubogim, żebraczym przebraniu i na własne oczy widział jak żyją jego poddani. Za występ najmłodszych w naszej szkole odpowiedzialna była pani Katarzyna Jurkowska.

W kolejnej części wystąpili uczniowie klas I-III pod kierunkiem pań: Magdaleny Syrek i Anny Głąbowicz prezentując opowieść o "Brzydkim Kaczątku". Zawarta treść, którą wysłuchaliśmy i oglądnęliśmy niosła ze sobą nadzieję, bezgraniczną miłość oraz powodowała, że marzenia się spełniają.

Trzecia część programu była w j. angielski przygotowana przez uczniów klas IV-V pod kierunkiem pani Magdaleny Słowik. Mogliśmy tutaj podziwiać możliwości językowe uczniów w inscenizacji pt.:"Czerwony Kapturek", "Little Red Rining Hood".

W ostatniej części wystąpili uczniowie klasy V uczęszczający na koło teatralne prowadzone przez panią Joannę Koś. Mogliśmy oglądać i wysłuchać śpiewogry J. Brzechwy pt.:"Kot w butach".

Na koniec uroczystości odczytano życzenia dla Rodziców i odśpiewano "Sto lat"! Następnie rozdano upominki przygotowane przez dzieci oraz wręczono kwiaty.

Wszystkim Rodzicom życzymy dużo, dużo zdrowia, radości w każdym dniu oraz spełnienia najskrytszych marzeń!

K. Jurkowska

Dzień Mamy i Taty