W GLINIKU GÓRNYM

Szkoła położona jest w województwie

podkarpackim, powiat Strzyżów, gmina Frysztak.

Szkoła w zakresie realizacji podejmowanych działań stawia sobie za cel tworzenie placówki otwartej na potrzeby społeczności lokalnej. Elementami podejmowanych działań jest budowanie wizji szkoły przyjaznej oraz otwartej na lokalne środowisko. W tym zakresie    organizowane są m.in. w szkole imprezy okolicznościowe z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki czy Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowywane przez nauczycieli i uczniów występy i akademie posiadają szczególny urok i są wyjątkowe w odbiorze. Do priorytetowych zadań dotyczących tworzenia nowoczesnej bazy materialnej szkoły należało w ostatnim okresie kontynuowanie prac remontowych, doposażenie pracowni w pomoce dydaktyczne oraz doskonalenie estetyki otoczenia. Budynek szkoły został pokryty nową elewacją. Podstawą przyjętych wyżej rozwiązań było założenie iż warunki materialne stanowią podstawę postrzegania szkoły w kwestii pierwszych odniesionych o niej wrażeń i opinii. O specyfice i atmosferze szkoły decydują przede wszystkim wystrój wnętrz oraz dbałość o jej stan. Szkoła w dużej mierze stawia na skuteczność kształcenia, uatrakcyjnianie procesu przekazywania wiedzy oraz różnorodność stosowanych metod dydaktycznych. Zakres działań dydaktyczno - wychowawczych poszerzony został o dodatkową ofertę edukacyjną w postaci różnorodnych kół zainteresowań. Istotą proponowanych wyżej rozwiązań jest uzasadnienie konieczności istnienia małych jednostek oświatowych dla prawidłowego funkcjonowania społeczności lokalnej jak też ich znaczenia rozwoju i pobudzania aktywności społecznej w małych środowiskach. W społecznościach tych szkoła niewątpliwie stanowi podstawowy element integrujący a także przyczynia się do wyzwalania istotnych inicjatyw mogących stanowić o rozwoju danej miejscowości. Podstawą naszych działań jest otwarcie szkoły na potrzeby lokalne. Jesteśmy szkołą stwarzającą uczniom warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju. Stawiamy przede wszystkim na jakość i skuteczność nauczania. Oferujemy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i systematyczne doskonalenia jakości pracy szkoły. Gwarantujemy również dobrą współpracę z wszystkimi podmiotami szkoły.