DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018

Utworzono dnia 16.11.2018

W dniu 18 października 2018 r odbyła się uroczystość nawiazujaca do obchodzonego w Polsce Dnia Edukacji Narodowej .  Z tej okazji zebrani  na sali gimnastycznej uczniowie i pracownicy szkoły mogli obejrzeć przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów klas IV - VIII pod opieka p. J. Koś. Spotkanie otworzyła Przewodnicząca Samorzadu Uczniowskiego słowami nawiazujacymi do funcjonowania naszej placówki w nowej rzeczywistości zwiazanej z wprowadzoną reforma oświaty   -     tekst poniżej.                                                                                                                                                                                      J.Skórski

"Szanowne Grono Pedagogiczne na czele z Panem Dyrektorem, Drodzy Pracownicy Szkoły, koleżanki i koledzy!

Rok 2018 jest dla naszej społeczności lokalnej ważny. Nie tylko dlatego, że widzimy się w tych murach w tak licznym gronie, bo przecież staliśmy się pełnowymiarową szkołą ośmioklasową.

Nie tylko również z powodu coraz lepszego zaplecza lokalowego budynku – mamy nową klasę, zazieleniło się już boisko sportowe po remoncie, przybyły nowe ekrany multimedialne, a nowoczesne narzędzie informacyjno-komunikacyjne – dziennik elektroniczny – coraz sprawniej działa.

Cieszymy się, że nie musimy uczyć się w przepełnionej szkole na dwie  lub trzy zmiany, zdobywać wiedzę i umiejętności z poszczególnych przedmiotów w klasach-kontenerach lub marznąć na przystankach  w oczekiwaniu na bus albo autobus.

,,O, roku ów…” – takim okrzykiem Adam Mickiewicz podkreślił
w swoim eposie ,,Pan Tadeusz” wagę oraz przełomowość znamiennego dla wielu ludzi czasu. Weźmy więc przykład  z romantycznego wieszcza i niechaj ten pamiętny rok 2018 zagości długo w naszej pamięci.

Rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest niezwykle istotny i dla polskiej oświaty, albowiem przecież to w 1918 roku mogliśmy nareszcie uczyć się swobodnie naszego języka ojczystego, po wybiciu się na niepodległość.

Dzisiejsze przedstawienie będzie właśnie opowiadać o wolności – góralskiej ślebodzie. Wolności myśli, opinii, ducha, słowa, zachowań, demokratycznej swobodzie wyboru.

Inscenizację legendy (pióra Kazimierza Przerwy-Tetmajera) ,,O Zwyrtale Muzykancie” dedykujemy obecnym w sali pracownikom oświaty. Zapraszamy. "

Przeczytała Przewodnicząca Samorzadu Uczniowskiego – Karolina Jedziniak

Dzień Edukacji Narodowej 2018