Dzień Babci i Dziadka integracyjne pokoleniowe spotkanie .

Utworzono dnia 09.02.2020

Dzień Babci i Dziadka integracyjne  pokoleniowe spotkanie .

W dniu 29 stycznia w naszej szkole odbyła się coroczna uroczystość  obchodów dnia Babci I Dziadka.

Organizowana impreza  była  spotkaniem trzech pokoleń:   najmłodszego  występującego na  scenie zaproszonych seniorów  i  rodziców uczniów przygotowujących uroczyste przyjęcie .

Opracowana  przez wychowawców klas  część artystyczna obejmowała spektakl bożonarodzeniowy oraz  występy  z życzeniami i wierszykami  dedykowane seniorom za trud wychowawczy , pozostawiony materialny dorobek , przekazywane doświadczenie życiowe , uniwersalne wartości oraz tradycje. Babcie i dziadkowie  to wyjątkowy   smaku dzieciństwa, to wejście w rodzinną tożsamość począwszy od starych   zdjęcia  na ścianach i  albumach po opowieści o przodkach,  to niezwykła podróż w przeszłość, to odpowiedzi   na zadawane pierwsze dziecinne  pytania, zapamiętywane  na całe życie, to  przekazywany  świat  wartości, smaków, zapachów i kolorów codziennego życia.

W tym szczególnym dniu w roku podarunkiem dla przybyłych seniorów były występy wnuków  ,wyrażane uczucia i dobre myśli w  postaci  oryginalnych życzeń  promieniujących ciepłem wprost w serca przybyłych gości.

Wszystkim Babciom i Dziadkom naszych uczniów życzę  mnóstwa radości z wnuków, dużo zdrowia           i kolejnych radosnych spotkań z okazji ich corocznego święta .

J.Skórski

Dzień Babci i Dziadka 20